Foie gras jest produktem z gęsich bądź kaczych wątróbek sprzedawanym w Luxfood.pl w postaci surowej, mrożonej, musu lub pasztetu, używanym przeważnie do smarowania pieczywa. Przez smakoszy uważane jest za rarytas.

Tuczenie gęsi i kaczek oraz wykorzystywanie ich tłustej wątroby narodziło się już w starożytności – to Egipcjanie zaobserwowali, że ptaki wędrowne przed odlotem są wyjątkowo żarłoczne i mają zwyczaj gromadzenia energii w postaci tłuszczu. Ponieważ podroby utuczonych ptaków smakowały lepiej, zaczęto wykorzystywać ten fakt i w podobny sposób je hodować. Wtedy podawano gęsiom figi, daktyle i namoczony chleb. Dziś bardzo ważne jest aby zakupywane foie gras było z bezpiecznych hodowli gdzie gęsi i kaczki karmione są naturalnymi paszami. W luxfood.pl znajdą Państwo tylko produkty z najlepszych firmy. Posiadamy szeroki asortyment konserw, pasztetów, terrin, które przyjeżdżają do nas z Francji. Wszystkie wyroby marki Rougié, do których zapraszamy do skosztowania zawierają 98% zawartości foie gras. Niektóre z nich przyprawione są figami, zielonym pieprzem, oliwkami czy dojrzałymi jabłkami. Dodatkowo co tydzień otrzymujemy świeże foie gras z kaczki i gęsi, które służy do smażenia bądź w przypadku foie gras odnerwionego do wykonania samodzielnie pasztetów i terrin.

Polecamy:

Produkt nr 15991 – Wątróbka z gęsi, surowa, klasy wagowej 2, ok. 600 g
Surowa wątróbka z gesi musi najpierw zostać umyta i pokrojona w plastry, a następnie krótko usmażona.

Produkt nr 12590 – Wątróbka z kaczki w formie bloku (z kawałkami wątóobki) w ksztalcie trapezu, półkonserwa, 98% Foie Gras, Rougié 180 g. Ten wysokiej jakości produkt pochodzi z firmy Rougié. Foie gras (skład 68%) został subtelnie przyprawiony. Polecamy jako wykfintną przystawkę nasz produkt z Pickle z oberżyny Brinjal (numer produktu 10130).

Produkt nr 12625 – Watrobka z gesi w formie bloku, z kawalkami watrobki, w ksztalcie trapezu, 3% trufli, 96% Foie Gras, Bizac 420 g

Produkt nr 16531 – Terrine mięso z kaczki z zielonym pieprzem, 180 g

Produkt nr 27038 – Blok z wątróbki kaczki – Catering Special, 2 plastry pasztetu, nadzienie-puree z gruszki Williams. „Rougié”, 360g

Produkt nr 16530 – Watrobka z kaczki w formie bloku z armagnac i przyprawami, Rougie, 50 g

Zapraszamy do zapoznania się z całą ofertą wyśmienitych foie gras na stronie sklepu www.luxfood.pl

  • Post category:Ciekawoski